Aktualności
     Patron
     Galeria
     Plan lekcji
     Klasy mundurowe
     Zastępstwa
     Kontakt i lokalizacja

DZIENNIK

   SZKOŁA
     Aktualności
     Baza szkoły
     Dyrekcja
     Nauczyciele
     Kalendarz szkolny 2017/2018
     Dokumenty
     Administracja
     Olimpiady i konkursy
     Konkursy
     Biblioteka
     Galeria
     Nowa galeria
     Lokalizacja szkoły
     Rozkład dzwonków
     Do pobrania
     Stypendia szkolne
     Dofinansowanie podręczników
     Wynajmy boisk
     Dodatkowe dni wolne
     Obiady szkolne
     Przetargi
     Dla rodziców
   XIV LO
     Samorząd szkolny
     Matura
     Zasady rekrutacji
     Plan lekcji
     Klasy mundurowe
     Osiągnięcia LO
     Podręczniki LO
   PG 14
     Samorząd szkolny
     Projekty edukacyjne
     Egzamin gimnazjalny
     Plan lekcji
     Podręczniki PG
     Kącik literacki

ZOBACZ DOJAZD

    Kontakt
   ul. Upalna 26
   15-668 Białystok
   telefon: (85) 661 32 27
   fax: (85) 661 32 27
   email: zso9@um.bialystok.pl


Sport w naszej szkole

Polityka Ochrony Dzieci

Program "Znajdź Właściwe Rozwiązanie"

Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku

Projekt IT Szkoła 2013"

Platforma e-learningowa ZSO 9

Dzisiaj jest 20.10.2017 r. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa  

  
  autor: Administrator0n

Dzień Edukacji Narodowej


 

      Dnia 13 października 2017 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To wyjątkowe święto jest co roku niezwykłą okazją do podziękowań składanych przez uczniów wszystkim pracownikom Szkoły. Zebranych na uroczystości nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz uczniów powitał Dyrektor, pan Leszek Kochanowski. Zwracając się do zgromadzonych gości, podziękował nauczycielom za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodzieży. W imieniu rodziców życzenia złożyła przewodnicząca Rady Rodziców, pani Renata Rapcewicz.  Uroczystość stała się okazją do wręczenia nagród wyróżniającym się pracownikom oraz stypendiów motywacyjnych uczniom, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetniła część artystyczna pt. „20 lat minęło”, przygotowana przez uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku.

16.10.2017

  autor: Administrator0n

Otrzęsiny Żaka XIV Ogólniaka


 

 

 

 

 

 

 

 

 

  6 października uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami przeżywali bardzo ważną szkolną uroczystość- Otrzęsiny Żaka XIV Ogólniaka. Wspólna impreza klas drugich, samorządu uczniowskiego i przede wszystkim pierwszoklasistów dostarczyła wielu miłych wrażeń.

 Uroczystość otrzęsin klas pierwszych ,wzorem lat ubiegłych ,miała swoją bogatą oprawę. Zadbał o to Samorząd Uczniowski przy dużym wsparciu zaangażowanych uczniów klas drugich. Pierwszoklasiści musieli sprostać wielu wyzwaniom i ujawnić swoje umiejętności w różnych dziedzinach.

  Już we środę 4.10 należało przyjść do szkoły w stroju rodem z baśni i zaprezentować jak najlepiej baśniowe postacie. Należy wspomnieć, że aktywnie włączyły się do zabawy wychowawczynie klas pierwszych, które wyróżniały się pięknymi baśniowymi kreacjami. Następnego dnia pierwszoklasiści lansowali kicz w modzie. Uczniowie potrafili tak skomponować elementy stroju, że ich mierny gust był zauważalny na szkolnych korytarzach i dostarczał wielu pozytywnych emocji.

  Najwięcej wrażeń dostarczyły jednak piątkowe zmagania w wielu dyscyplinach. Do ostatniej konkurencji ważyły się losy zwycięstwa, a emocje udzielały się wszystkim uczestnikom zabawy. Zachwyciły popisy wokalne i możliwości sprawnościowe naszych nowych uczniów, szczególnie ujawnione w zawodach przeciągania liny. Godne uznania były zmagania ,,kotów’’ w łowieniu myszek i spożywanie na czas smacznych produktów. Wszystkie konkurencje wywoływały wśród uczestników wolę zdrowej rywalizacji, a publiczność miała wiele okazji do śmiechu i podziwu dla pierwszoklasistów.

  To była wspaniała okazja do zintegrowania się społeczności szkolnej i lepszego poznania nowych koleżanek i kolegów!.

 

Galeria zdjęć …

 

13.10.2017

  autor: Administrator0n

Europejski Dzień Języków


 

   

 

 

 

 

 

 

 

  26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Święto to ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W naszej szkole obchodzone jest ono co roku. W tym roku tradycyjnie zaprezentowaliśmy wystawę z typowymi przedmiotami i symbolami Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rosji, Włoch i Francji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m. in. tradycyjny strój bawarski, matrioszki z Rosji czy kask policjanta z Wysp Brytyjskich. Pojawiła się też literatura obcojęzyczna. więcej...

29.09.2017

  autor: Administrator0n

Strzelanie sprawdzające Nr 1 z kpn.


     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   28 września 2017 roku uczniowie klasy II d (bezpieczeństwo narodowe) XIV LO wzięli udział w zajęciach strzeleckich prowadzonych przez ppłk. SG rez. Mantur Mirosława na strzelnicy UKS „Kaliber” w Białymstoku. Młodzież miała okazję sprawdzić się w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na odległość 10 m. Najwyższe wyniki, na 50 możliwych punktów, osiągnęli: w kategorii dziewcząt - Patrycja Wielogórska (46), w kategorii chłopców - Beniamin Nienałtowski (48). Średnia ocen klasy wyniosła 5,28!

28.09.2017

  autor: Administrator0n

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH - PROJEKT EDWARD


   

    Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 21 września br. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach, przeprowadzono w województwie podlaskim dwudziestoczterogodzinne działania „EDWARD”. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. O godzinie 13.00, w rejonie centrum przesiadkowego Piłsudskiego-Sienkiewicza odegrana została inscenizacja, która dotyczyła pamięci ofiar śmiertelnych na drogach województwa podlaskiego w okresie od stycznia do końca sierpnia 2017 roku. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w  Białymstoku, we współpracy z harcerzami ZHP Chorągwi Białostockiej oraz uczniami klas „służba w Policji”  XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku.

 

28.09.2017

  autor: Administrator0n

Pierwsze zwroty w miejscu!


 

    20 września 2017 roku uczniowie klasy I d „bezpieczeństwo narodowe” XIV LO, po zapoznaniu z teorią przystąpili do podstawowych czynności praktycznych z musztry. Ćwiczyli postawę zasadniczą i swobodną oraz zwroty w miejscu. Jak na pierwsze zajęcia praktyczne młodzieży, jedynie palce u rąk wymagają „zwarcia”, natomiast koordynacja ruchów stopami wychodziła dobrze, tak podsumował prowadzący zajęcia z musztry ppłk SG rez. Mantur Mirosław.

 

21.09.2017

Starsze informacje:


pokaż wszystkie...     

   Wszelkie prawa zastrzeżone. Contents Copyright © 2004-2006.
 
www.stayinbrecon.co.uk mulberry bags mulberry outlet mulberry sale mulberry handbags mulberry bag mulberry purse mulberry bayswater mulberry outlet york mulberry factory shop mulberry uk mulberry purse mulberry bayswater mulberry outlet york mulberry factory shop mulberry uk www.bouddhawokparis.fr